Estlant Atla Ahvatlus Päevitunud Sprott 12cm/19g

Läbimüüdud
SKU EST11001
Mõnusalt vonkleva puusanõksuga, mis kohe meelitab kala ründama.
13,50 €

Öeldakse, et iga kingsepp jäägu oma liistude juurde- Sellepärast koosnevad ka Estlandi Atla Ahvatlus merika landid suures osas puidust. Tänu puidu ujuvusele ei vaju lant vees nii kiiresti läbi, mis võimaldab püüda väga madalas ja teha kerimise ajal pause.
Kalapüük on maagiline nauding. Olgu su kireks protsess või armastad maiustada saagiga, väärt püügiriistad austavad iga kalameest. Oma lantidesse paneme kamaluga armastust ja kirge. Vestame landid omamaisest puidust ning immutame veekindluse tagamiseks spetsiaalse lakiga. Ikka selleks, et saaks hää!

Estlant 19g merikalandid on ideaalsed madalamast veest püügiks ning kohtades, kus on palju vetikaid ja kive. Ja merikas armastab madalat vett ning kive! Parimaks võib pidada püügisügavust kuni 1,5m. Aeglane vajumine annab suurema püügimõnu ja tõenäosuse kala tabada, sest pole vaja võidelda adru nokkimisega ning landi lahtisikutamisega. Lant lendab hästi ka vastutuult.

Landid on tehtud puidust, mis liimitud metallsüdamikule. Landi nõks on piisavalt lai ning laine kannab Estlant merikat kenasti kaasa, et ka laines hapnikurohkust ja toitu püüdvad merikad võtma meelitada. Oleme saanud väga head tagasisidet, et just aeglane vajumine ja lainega koos kandumine võimaldab püüda väheke lainetavates tingimustes otse laine seest.
Samuti tasub mainimist, et Estlandi aeglane mäng võimaldab tehaüleüldse pikemaid pause, mille kestel enamasti merikas just armastab lanti rabada. Kuna paus on pikem, on kalal rohkem aega rehkendada ja tihti on lant kalal kõigi kolme konksuga suus. Sellest sõltub aga kala äraminekuprotsent, mida on kalastajate sõnul Estlandiga püüdmisel vähem. Mõni merikaäss on öelnud, et Estlandiga kättesaadud kalade osakaal on 75%. Kindlasti on see subjektiivne, kuid pausi pikkus ja rehkendusaeg on oluline argument Estlandi resultatiivsusel.

Värvivalikus on 10 värvi. Kala saadakse küll kõikide värvidega. Siiski on viidatud, et liivasemal ja heledamal põhjal võiks kasutada tumedat lanti, tumedal kivi –adrupõhjal heledamat lanti. Sama lugu ka valgusega – kui päike sirab, siis tumedam lant, kui tumepilvine taevas, siis heledam. On välja toodud, et alati kipub toimima Estlant merikurat. Tagasisidest oleme kuulnud, et mõni parvest alati just seda värvikombot armastab, seega tasub alati merikuradile püügiaega anda.

Erilise „jokkerina“ on välja toodud „porist põrsast“. Selle landi fenomen on mõne püüdjamehe sõnul uskumatu – on olnud kordi, kus see lant püüab üle kõik landid mitmekordselt. Ja siis tekib hetk, kus see värv ei saa tonksugi. Nii võib kesta mitu päeva, ja kui siis ükskord jälle proovida, tuleb metsik mürgel just selle värvi peale. Miskipärast on roosamust selline ärritav värv, kus võib saada kala igaüks ja „iga viskega“, või siis ei toimi üldse. See pidi olema sellevärvi tõeline jokkerefekt – kõik või mitte midagi!

Write Your Own Review
Sa arvustad:Estlant Atla Ahvatlus Päevitunud Sprott 12cm/19g
Hinnang