Lil’ Bug

Lil’ Bug on pinna voobler, nn "tracer". Nagu nimest võib juba järeldada, ahvatleb ta kalu oma veepinda häiriva tegevusega, tekitades enda järel jälje "trace" või koguni kena laine. See registreerib landi röövkala ajus isegi läbipaistmatumas vees. Landi sisse (3cm mudelil) on monteeritud spetsiaalne viskemehhanism - Salmo Infinity Cast System (SICS). See spetsiaalne konstruktsioon võimaldab uskumatult pikki viskeid ja nii jõuab lant ka veekogu kaugematesse soppidesse. Lil' Bug on varustatud uskumatult teravate ja tugevate Jaapanis konstrueeritud kolmikkonksudega.
Hea lant kõikvõimalike pinnalt toituvate kalade püügiks.

Kuidas püüda:
On mõned baas tehnikad selle landiga püügiks. Esimene on liikumine mööda jõe voolu ja püüda läbi kõikvõimalikke kohti kerides lanti kas vastu või risti voolu. Esimene vise võib olla sõna otseses mõttes nina ette, ning siis suurendades järk järgult viskekaugust, käies läbi kõik võimalikud kala peitumise kohad. Lil' Bugi keritakse ühtlaselt ja aeglaselt hoides ridva otsa ülal. Eesmärk on hoida lant pinnal, nii et tekiks iseloomulik V-kujuline laine. Kui vool on piisavalt tugev hoidmaks lanti töös ka ilma kerimata, on hea mõte hoida lanti huvipakkuvas kohas lihtsalt paigal. Selline provokatsioon on tihti kalale vastupandamatu. Peaks vaatama, et lant ei kaotaks oma mängu, vaid hoiaks konstantset vibratsiooni ja iseloomulikku lainejälge veepinnal. Toituv kala võib olla kalda lähedal ja väga madalas, vahel isegi alla poole meetri vees. Kui seal on ka kergelt sügavam auk lähedal, võib suur kala just sellises madalikus luusida.
Teine tehnika on vaba triiv, kus keritakse tagasi vaid liigne nööri lõtk ja lastakse landil vabalt triivida huvipakkuvasse punkti. See meetod on ilma kahtlusteta peaaegu nagu lendõnge püük pinnaputukaga. Sageli on pinnal ujuva putuka või väikse saakkala imitatsiooni nägemine täiesti piisav, et vallandada röövkala rünnak. Kui selline vaba triiv ei tööta, tuleb lant visata otse sinna kohale, kus me arvame röövkala peituvat. Seejuures on tähtis keskendada oma fookus ja keerata rulli kaar koheselt haakimisvalmis, kuna selliseid hooletuid "putukaid" rünnatakse tihti kohe vette langemise hetkel. Kui me ei ole valmis koheselt haakima, võime kaotada oma võimaluse.
Mõlema ülal kirjeldatud tehnikaga on oluline kontrollida oma nööri ja mitte lasta tal vette langeda, mis võib kala ehmatada. Ründed on tihti äkilised ja plahvatuslikud, kuid nagu kõigi teiste pinna lantidega, peaksime haakima ainult peale seda, kui oleme tunnetanud kala oma ridva otsas.

Ei leitud kategooriale vastavaid tooteid.