Kalapüügi ridvad

Kuidas valida endale spinningu ritva? Kõik hakkab peale teie lantidest, millega te kavatsete püüda, õigemini nende lantide raskusest! Nimelt on igal ridval olemas nn landitest, ehk kaaluvahemik, milliste lantidega püügiks see ritv on mõeldud. See on väljandatud grammides, näiteks 2-7g UL ridval kergete lantidega jõe forelli või ahvena püügiks või 15-40g tavapärase merika ridva puhul, või kuni 100g tavapärasel jergi ridval. Landitest on märgitud iga ridva peale, meie veebipoes on see märgitud iga ridva tootenimetusse. Universiaalset ritva, mis kataks kõik võimalikud landid, ei ole. Seega tuleb teha oma plaanide osas mingisugune otsus ja vastav valik. Kui teie landid on ridva landitestist oluliselt raskemad, siis teie ritv paindub läbi ja te ei saa oma lante korralikult heita, halvemal juhul võib ritv heitel isegi murduda liig raske landi tõttu. Kui teie landid on aga landitestist tunduvalt kergemad, siis kahtlemata saate te püüda, aga tõenäoliselt ei ole teil head püügitunnetust ei viskel ega landi tagasi kerimisel, kuna teie ritv on teie landi jaoks lihtsalt liiga jäik.

Kui landitesti osas otsus tehtud, alles siis tulevad küsimused ridva pikkusest, ridva hinnast, ridva võimalikest eriomadustest, näiteks universiaalne täispaindega ritv, jiggi ritv, dropshot ritv, otsapaindega ritv jne. Vaata selle kohta eeskätt ritvade tootekirjeldusi. Pikkus sõltub eeskätt teie püügisitiilist ja püügikohast, kui palju teil on üldse ruumi? Pikem ritv viskab kaugemale, kui ruumi palju, lühemaga on lihtsam manööverdada ja parem täpsus, kui ruumi vähe.

Ridva hind tuleneb eeskätt komponentidest, mida kallim ritv seda kvaliteetsem ridva toorik ja kvaliteetsemad komponendid – rõngad, rulli alus, käepide. Ridva tooriku kvaliteet väljendub eeskätt kerges kaalus ja sellega ka suuremas tundlikkuses ning reeglina ka pikemas heitekauguses.

Nii ridva pikkus kui kaal on meie veebipoes samuti antud iga ridva tootenimetuses.

NB! Ritvasid saadame ainult kulleriga, või on neile võimalik järele tulla meie kauplusesse Mustamäe tee 18/3, Tallinn. SmartPostiga, Post24-ga ega postipakiga ritvasid saata ei saa.

View as Tabel Nimekiri

Tooted 1-90, kokku 344

Page
Set Descending Direction
lehekülje kohta
View as Tabel Nimekiri

Tooted 1-90, kokku 344

Page
Set Descending Direction
lehekülje kohta